Сайт керівника театрального гуртка "Подих Мельпомени",
Балаклійського Центру дитячої та юнацької творчості
Текст можна запам'ятати в процесі репетицій, це само собою зрозуміле правило. Адже найчастіше, проходячи один і той же епізод кілька разів текст з легкістю починає запам'ятовуватися. Якщо він не занадто об'ємний.
Вивчайте текст вдома самостійно. Які-небудь великі уривки, монологи потрібно заучувати, зазубрювати як вірші в школі, як таблицю множення. При роботі над уривком ділите його на ряд логічних частин, заучуйте кожну послідовно, а потім з'єднувати їх разом. Також вам здатне допомогти візуальне уявлення про те, що ви розповідаєте. Уявляйте картини опису з точністю до дрібниць, які-небудь дії тощо.
Допомога в заучуванні тексту може надати просте переписування ролі. Для цього озбройтеся зошитом і ручкою. Повністю переписуйте тільки свої фрази, розміщуючи між ними репліки партнерів у скороченому вигляді - початок і кінець фрази. Для зручності виділіть свої фрази текстовиделітелем. Найкраще писати через рядок - раптом щось доведеться виправляти по ходу роботи над виставою. Такий метод досить старий, його використовують дуже часто актори у віці.
Як тільки текст починає запам'ятовуватися - попросіть когось із друзів або батьків залишати вам репліки, тобто просто проговорити текст без застосування оцінок, характерності в голосі, з мінімальним використанням різних прийомів.
Допускайте «підглядання» в оригінал. Якщо ви виходите на сцену з вченим текстом, то у вас відразу ж з'являється величезна легкість у діях. Все тому, що ви не тримаєте в руках сценарій, ваш погляд спрямований на партнерів, ви бачите, куди ступають ваші ноги, які жести потрібно робити.
Дотримуйтесь цих порад і все буде добре!